Економіка / Бізнес

«Укрсоцбанк» оскаржить штраф Нацбанку на 30,4 млн грн за видачу 1 млрд грн готівки підозрілим клієнтам

Укрсоцбанк
Економіка/Бізнес/«Укрсоцбанк» оскаржить штраф Нацбанку на 30,4 млн грн за видачу 1 млрд грн готівки підозрілим клієнтам
Зберегти
Вигляд
«Укрсоцбанк» повідомив, що оскаржуватиме рішення Національного банку України про накладання штрафу на установу за видачу 1 мільярда гривень готівки клієнтам за фіктивними документами.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби банку.

Там зазначають, що перевірка Нацбанку проходила з грудня 2017 року по травень 2018 року. При цьому, за вказаний період перевіряли діяльність банку за 2015-2017 роки, в тому числі за той період, коли банк належав міжнародній банківській групі UniCredit Group.

Водночас, у банку повідомили, що всі порушення, які виявив Нацбанк, там виявили ще задовго до цього і клієнтам, які намагалися зняти готівку за фіктивними документами, було відмовлено в цих операціях.

«У зв’язку з тим, що Національний банк України при винесенні рішення за підсумками перевірки не взяв до уваги пояснення та заперечення банку, банк буде оскаржувати рішення регулятора в судових інстанціях», — повідомили у прес-службі банку.

Нагадаємо, що Нацбанк наклав на Укрсоцбанк штраф у розмірі 30,4 мільйони гривень за порушення вимог фінансового моніторингу, зокрема видачу 1 мільярда гривень готівки особам за фіктивними документами, або взагалі без документів.

Зазначимо, що «Укрсоцбанк» належить до фінансової групи «Альфа-банку». «Альфа-банк» належить кільком росіянам. Зокрема, 30 акцій банку належить одному з найбагатших російських олігархів Михайлу Фрідману, який має ізраїльське громадянство. На початку 2000-х Фрідман брав активну участь у суспільному житті Росії, зокрема очолював суспільну палату РФ як представник сімей військовослужбовців. Також олігарх має тісні зв’язки з чинною президентською адміністрацією Росії.

Більше про:
# банки
Пов`язані новини