Протягом наступних 5 років для забезпечення пасажирських перевезень Укрзалізниця потребує від держави 111 мільярдів гривень. Цими коштами там хочуть покрити збитки компанії.

Про це заявив директор у справах економіки та фінансів Укрзалізниці Андрій Рязанцев.

«На наступні 5 років Укрзалізниці потрібно всього більше 111 мільярдів гривень на покриття збитків від пасажирських перевезень та на капітальні інвестиції у пасажирський сектор. У такій ситуації знизити тиск на вантажні перевезення могли б державна компенсація, але зараз, після ухвалення бюджету 2019, це питання знову відкладається», — повідомив Рязанцев.

Раніше в Укрзалізниці просили у держави компенсувати збитки від діяльності нерентабельних вантажних станцій.

Зазначимо, що у Міністерстві інфраструктури повідомляли про початок оренди вантажних вагонів через систему «Prozorro.Продажі» з листопада 2018 року.

Зазначимо, що наразі в Україні є проблеми з транспортуванням вантажів залізницею. Раніше деякі компанії звинувачували Укрзалізницю у несправедливому розподілі вантажних вагонів та у корупції при транспортуванні вантажів залізницею.

Відсутність можливості транспортування вантажів впливає на доходи промислових підприємств, а також обсяги експорту та надходження валютної виручки до України.

Напередодні Укрзалізниця підвищила тарифи на користування вантажними вагонами приблизно у півтора рази.

Також Укрзалізниця просила у держави компенсацію за обслуговування збиткових залізничних станцій.

Поділитись: