Укрзалізниця хоче підписати із Францією міжурядову угоду щодо поставки в Україну 50 електровозів Alstom із можливістю подальшої локалізації виробництва. Участь у переговорах бере міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Про це у Facebook повідомляє МВС України.

Голова УЗ Володимир Жмак зазначив, що компанія зацікавлена у придбанні 50 двосистемних електровозів, які здатні транспортувати від 5500 до 6000 тонн вантажу. А вже згодом планує отримати односистемні локомотиви. 

Гендиректор Alstom Анрі Пупар-Лафарж сказав, що компанія зможе забезпечити потреби УЗ, а шляхом локалізації виробництва створить нові робочі місця в Україні. Для фінансування цього проєкту залучать кредитні кошти Держказначейства Франції. 

А Арсен Аваков вважає, що «скоро ми вийдемо на підписання угоди, яка повністю задовольнятиме потреби України».

Пояснюється участь Авакова в цих перемовинах тим, що він очолює Змішану міжурядову комісію з економічного співробітництва. Проте нагадаємо, що Укрзалізниця підпорядковується Міністерству інфраструктури, тому участь міністра внутрішніх справ як одного з головних переговорників видається дивною.

Раніше були гелікоптери

Можливо пан міністр внутрішніх справ має якісь особливі зв’язки у Франції, бо раніше він брав участь в укладенні з Францією угоди про закупівлю 55 гелікоптерів Airbus Helicopters за понад півмільярда євро. Проте тоді транспорт закупляли для безпосередніх підлеглих Авакова: Держслужби з надзвичайних ситуацій, Нацполіції, Нацгвардії та прикордонників.

Поділитись: