Дарницький вокзал Києва планують передати у концесію, тобто управління приватній компанії.

Про це повідомив голова Укрзалізниці Євген Кравцов, передає прес-служба УЗ.

«До прийняття Закону України «Про концесії», на жаль, механізмів для розбудови цього об’єкту не було. Тепер ми маємо дієвий інструмент та перспективу для залучення інвесторів», — повідомив Кравцов.

В Укрзалізниці очікують, що приватний інвестор, якому передадуть Дарницький вокзал, завершить його будівництво. Першу чергу цього вокзалу завершили ще у 2007 році. При цьому не завершили будівництво головної будівлі вокзалу з центральним тунелем, автостоянки, паркінгу.

Також у концесію планують передати привокзальну площу, пасажирський термінал на Харківському вокзалі. Загалом в уряді планують передати у концесію 7 вокзалів: Харкова, Дніпра, Вінниці, Запоріжжя, Івано-Франківська, Хмельницького та Миколаєва.

Зазначимо, що про концесію залізничних вокзалів в Україні говорили ще за часів попереднього уряду. Зокрема, зазначалося, що першим вокзалом, який планують передати в управління приватним компаніям мав стати Київський центральний вокзал.

Крім цього, для управління вокзалами в межах Укрзалізниці планували створити окрему Вокзальну компанію. Вона має запрацювати до кінця 2019 року.

Раніше в Укрзалізниці повідомляли, що вокзали щороку приносять компанії 405 мільйонів гривень збитків.

3 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про концесію.

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

Поділитись: