Державна Укрзалізниця ухвалила рішення створити окрему філію «Вокзальна компанія» для ефективного управління вокзалами та виведення їх на беззбитковий рівень.

Про це повідомив директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики Укрзалізниці Антон Саболевський, передає пресслужба УЗ.

За його словами, таке рішення викликане необхідністю удосконалення системи управління вокзалами, підвищення ефективності їхньої діяльності, зокрема шляхом мінімізації дублюючих функцій.

«До головних цілей належить і скорочення фінансових витрат, вихід на рівень беззбитковості та згодом отримання прибутку. Досягти цього планується, зокрема, шляхом розвитку комерційних площ», — сказав він.

Реорганізувати вокзальне господарство планують у два етапи: спершу до філії будуть передані вокзали, які наразі перебувають в управлінні філії «Пасажирська компанія» (найбільші комплекси — позакласні та І класу). На другому етапі будуть передані вокзали І-ІІІ класів, після чого, з метою оптимізації структури управління, планується визначити 14 базових вокзалів. Так планують централізувати фінансові, кадрові, юридичні та інші функції.

Саболевський каже, що подібну систему запозичили у німецької залізничної компанії Deutsche Bahn.

Зазначається також, що у 2019 році вокзали Укрзалізниці зазнали збитків на майже 800 мільйонів гривень. Загалом на балансі компанії 106 вокзалів.

Поділитись: