У тендерній документації на купівлю анкерів Укрзалізниця вказала вимогу, щоб дані деталі були виготовлені на заводі, що належить депутатам від «БПП» Ярославу та Богдану Дубневичам. Через це УЗ відхилила пропозиції, які були дешевшими на 20%.

Про це повідомляють «Наші гроші».

Зазначається, що очікувана вартість тендера складала 101,32 мільйона гривень. На нього претендувало 3 компанії, з яких одна компанія належить Дубневичам. При цьому, інші компанії пропонували альтернативні товари зі знижкою до 20%— за 84,46 мільйона гривень.

Однак перемогу надали саме компанії «Корпорація КРТ» Дубневичів, тому що у тендерній документації вказали, що закуповуватись має саме та деталь, яку запатентувала «Корпорація КРТ», попри те, що альтернативні мають ідентичні характеристики.

«Йдеться про 1,08 млн анкерів закладних АЗ-2 до пружних колійних скріплень КПП-5. Анкери мають бути виготовлені виключно за ТУ У 35.2-30268559-070:2007 (патент на цю деталь належить «Корпорації КРТ» — ред.). Тендерна документація не дозволяла пропонувати еквівалентні товари», — повідомляють «Наші гроші».

Зазначається, що компанія Дубневичів зробила знижку на анкери у розмірі 0,06% (проти 20% та 17% які надавали конкуренти).

Подібна практика неконкурентної боротьби уже не вперше спостерігається на торгах Укрзалізниці та її дочірніх компаній. Раніше компанії подавали скарги до Антимонопольного комітету з вимогою скасування дискримінаційних вимог і виграли цю справу, однак пізніше Укрзалізниця скасувала тендер, на якому могла відбутися конкурентна боротьба.

Брати Ярослав та Богдан Дубневичі — народні депутати України. Ярослав Дубневич — голова комітету Верховної Ради України з питань транспорту. 

Ярослав Дубневич задекларував 8,23 млн. доларів, 2,78 млн. євро та 5 млн. грн. готівкових коштів.

Богдан Дубневич задекларував готівкою 11,5 мільйонів доларів. Його дружина Тетяна зберігає готівкою ще 137,1 млн грн.

При цьому на банківських рахунках Дубневичів фігурують значно менші суми: Богдан має 10,4 млн грн, Ярослав з дружиною Наталією – 2,3 млн грн.

12 вересня Національне антикорупційне бюро завершило досудове розслідуваннясправи про заволодіння понад 300 млн кубометрів природного газу на суму понад 1,4 млрд грн компаніями, засновниками яких є народні депутати Богдан і Ярослав Дубневичі.

28 серпня 2017-го «Наші гроші» повідомили, що Солом’янський райсуд Києва дав дозвіл на вилучення оригіналів документів у Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, які можуть бути доказами у справі щодо маніпуляцій з обсягами пільгового газу Новояворівській ТЕЦ депутатами Дубневичами.

У січні 2018-го детективи НАБУ заявили, що викрили схему розкрадання газу на 1,4 млрд грн у справі Дубневичів: затримали чотирьох осіб.

Наприкінці серпня 2018-го Апеляційний суд Києва залишив чинним рішення суду попередньої інстанції про передачу в тимчасове управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) заарештованих Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ.

Поділитись: