За даними прес-служби Укрзалізниці, внаслідок російської військової агресії на Донбасі, Укрзалізниця втратила контроль над 226 тепловозами та 68 електровозами. Вони залишились на непідконтрольних частинах Донецької та Луганської областей.

За підрахунками Укрзалізниці, через військову агресію Росії втратили доступ до 68 дизель-секцій, 94 електросекцій вагонів, а також 29,27 тисячі вантажних вагонів та 520 пасажирських вагонів.

За словами голови Укрзалізниці Євгена Кравцова, компанія передбачила у своїй стратегії на наступні 5 років можливу інтеграцію окупованих РФ територій та повернення як рухомого складу, так і решти інфраструктури.

«Під час роботи над стратегією Укрзалізниці на найближчі п’ять років ми окремо передбачили сценарій реінтеграції Донбасу, його промисловості у єдину економічну та транспортну системи країни», — повідомив Кравцов.

29 січня стало відомо, що Верховний суд дозволив українським компаніям, пов’язаним з олігархом Ігорем Коломойським, конфісковувати майно «дочок» російських банків в Україні. Так ці компанії можуть компенсувати втрачене внаслідок анексії Криму майно.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: