Через завищені ціни на пасажирські вагони Укрзалізниця звернеться до Антимонопольного комітету. Державна компанія підозрює, що виробники вагонів «змовилися» на ринку.

Про це повідомляє прес-служба Укрзалізниці.

Так, Укрзалізниця оголосила тендер на купівлю пасажирських вагонів, однак отримала лише 2 пропозиції, ціни на які майже не відрізнялися.

«у тендері Укрзалізниці із закупівлі пасажирських вагонів взяли участь два виробники — ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» і ТОВ «Харківський вагонобудівний завод». Їхня тендерна документація була практично ідентичною, а цінові пропозиції майже не відрізнялися», — повідомили в Укрзалізниці.

Там зазначають, що відповідно до пропозицій заводів, вартість одного пасажирського вагону складає близько 1 мільйона доларів.

Матеріали щодо цінових пропозицій виробників вагонів юристи Укрзалізниці передадуть до Антимонопольного комітету.

Нагадаємо, що «Крюківський вагонобудівний завод» подав на Укрзалізницю до суду. Компанія вимагає погасити борг за виготовлені на замовлення УЗ вагони у розмірі 1,4 мільярда гривень. В Укрзалізниці відхиляють звинувачення заводу та зазначають, що не погашають борг через затверджений урядом фінансовий план.

У липні 2018 року Укрзалізниця оголосила тендер на купівлю 54 пасажирських вагонів. Його виграв Крюківський завод.

Наприкінці липня 2019 року Укрзалізниця погрожувала зменшити обсяги пасажирських перевезень, якщо уряд не ухвалить рішення про зменшення розміру земельного податку для компанії.

Поділитись: