Гамбурзький університет образотворчих мистецтв готовий заплатити 1600 євро студентам за неробство. Так у виші хочуть дослідити, як людина може зменшити свій негативний вплив на інших.

Про це повідомляє The Guardian.

Грант отримають лише три людини, які доведуть — їхня бездіяльність дуже важлива. Для цього в анкеті потрібно відповісти на чотири запитання: Що ви не хочете робити? Скільки часу ви не хочете це робити? Чому важливо не займатися цією справою? Чому ви той кандидат, який нам потрібний?

Подати заявку потрібно до 15 вересня. Взяти участь у відборі можуть лише громадяни Німеччини.

«Ми хочемо зосередитись на активній бездіяльності. Якщо ви скажете, що не збираєтесь рухатися протягом тижня, то це вражає. Якщо ви запропонуєте не рухатися і не думати, це може бути ще краще», — пояснює архітектор Фрідріх фон Борріс, який придумав програму.

В університеті переконують, що ця грантова програма не жарт, а серйозний експеримент. У Гамбурзі хочуть перевірити, як перевернути з ніг на голову суспільство, яке побудоване навколо перемог і досягнень.

Тривалість свого неробства студенти обирають самі. Якщо хтось вирішить не спати, він протримається лише декілька днів, натомість людина, яка відмовиться від покупок, протримається довше. Грант виплатять у січні 2021 року після звіту про бездіяльність.

Заявки усіх претендентів на програму покажуть в університеті на виставці «Школа непослідовності: шлях до кращого життя» в листопаді цього року.

Незвичайні програми у вишах

У Бристольському та Єльському університетах студенти можуть вивчати курс про щастя. Студенти вивчають, як працює людський мозок, як відчуття подяки допомагають краще спати тощо.

А в Японії видали перший в історії диплом із вивчення життя ніндзя. Студент два роки аналізував історичні документи про справжню природу бійців ніндзя та вдосконалював свої навички бойових мистецтв.

Поділитись: