Форум «Люди миру» УПЦ Московського патріархату
Фото:

УПЦ Московського патріархату

Українська православна церква Московського патріархату, яка влаштувала у Святогірській лаврі форум «Люди миру», відхрещується від зв’язків з депутатом Віктором Медведчуком, хоча всі три пов’язані з ним телеканали висвітлювали подію, а сам він виступив із заявою на підтримку форуму.

Про це «Новостям Донбассу» заявив речник УПЦ МП Микола Данилевич

За його словами, форм був «аполітичним», бо політики «певною мірою себе вичерпали».

«Політичні лідери не можуть поки запропонувати нічого конструктивного, щоби подолати конфлікт (на Донбасі — ред.). Ми хотіли дати слово простим людям з Донбасу: вчителям, лікарям, військовим», — сказав представник церкви. 

Кум Путіна та один з лідерів «Опозиційної платформи — за життя» Віктор Медведчук схвально відгукнувся про цей форум.

Фото:

«Новости Донбасса»

Три телеканали, які належать соратнику Медведчука, — «112 Україна», ZIK та NewsOne — висвітлювали цей форум. Також це робили телеканали «НАШ» (Євген Мураєв), «Інтер» (Дмитро Фірташ, Сергій Льовочкін), «Україна 24» (Рінат Ахметов).

Водночас Данилевич пояснив, що подію могли висвітлювати й інші медіа, жодної заборони не було.

«Хто хотів — міг звернутися і висвітлювати цей форум… не захотіли висвітлювати форум сили, які проти завершення війни», — сказав речник УПЦ МП.

Що це за форум?

21 вересня у Святогірську на Донеччині відбувся форум «Люди миру», організований УПЦ Московського патріархату. Офіційна заявлена мета події — «включення у переговорний процес на сході України всього суспільства, щоби почути думку і сформувати побажання мирних жителів».

Ще перед початком форуму ми розповідали, чому цей захід радше треба було назвати «Люди руського миру».

РНБО також «оцінило» форум

18 вересня пресслужба Ради національної безпеки і оборони опублікувала повідомлення про те, що з наближенням місцевих виборів в Україні «спостерігається активізація окремих релігійних структур як інструментів антиукраїнської діяльності».

«Одним з дієвих інструментів російської гібридної війни проти України є використання релігійних структур у форматі проведення різноманітних «конференцій», «круглих столів», «міжнародних форумів», «хресних ходів» тощо», — сказав тоді секретар РНБО Олексій Данілов.

За його словами, мета таких заходів — просування «руського миру», виправдання російської агресії проти України, просування антиукраїнських тез російської пропаганди. Він додав, що проведення подібних заходів зробило можливими анексію Криму та війну на Донбасі.

«Організаторам різноманітних «мирних форумів» хотілося б нагадати про кримінальну відповідальність за антидержавну діяльність і зазначити, що Апарат РНБО України уважно відстежує ситуацію в державі напередодні виборів, а правоохоронні органи України відреагують на будь-які спроби розхитування внутрішньополітичної ситуації», — попередив тоді Данілов.

Водночас після проведення форуму УПЦ МП українські правоохоронці не повідомляли про якусь кваліфікацію цього заходу. 

Поділитись: