Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко просить міністра оборони України Степана Полторака пояснити недопущення дівчини на офіцерську програму у Львові.

Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко просить міністра оборони України Степана Полторака пояснити недопущення дівчини на офіцерську програму у Львові.

Про це Левченко повідомила на офіційній сторінці уповноваженої у Facebook.

«Для з’ясування ситуації, що склалася, та причин відмови звернулася до Міністра оборони України генерала армії Степана Полторака. Громадяни і громадянки України мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом», — вказала Левченко.

Раніше представник українського омбудсмена у справах захисту прав військовослужбовців Олег Трохименко звернувся до Міністерства оборони з проханням пояснити недопущення дівчини на офіцерську програму у Львові.

Поліну Кравченко не взяли на офіцерську програму до Національної академії сухопутних військ ім. Сагайдачного у Львові. У день подачі документів їй повідомили, що на обрану програму «дівчат не набирають». 

Тимчасово виконуючий обов'язки заступника начальника академії з морально-психологічного забезпечення підполковник Антон Миронович повідомив Громадському, що нині в академії немає вільного місця в жіночих гуртожитках та належних гігієнічних умов для жінок, тому вони вирішили набрати на експериментальний курс «Здобути офіцерське звання за один рік» лише чоловіків.

Раніше у Львівській академії сухопутних військ пояснили, що на курс «Здобути офіцерське звання за один рік» дівчат поки що не набирають, бо «немає потреби у призначенні жінок на відповідні посади», і для жінок відкриють «інші спеціальності».

 

 

Поділитись: