Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) оприлюднила фото листа, який насправді глава УПЦ КП Філарет написав на ім'я глави РПЦ патріарха Кіріла .

Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) оприлюднила фото листа, який насправді глава УПЦ КП Філарет написав на ім'я глави РПЦ патріарха Кіріла .

Лист оприлюднив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря.

Єпископ пояснив, що лист написаний на прохання з Московського патріархату, щоби бути підставою на Соборі відновити можливість молитовного єднання. «На жаль цю можливість Собор відкинув», — зазначив він.

У листі йдеться про те, щоби РПЦ «вменила яко не бывшие» всі рішення, які їй перешкоджають спілкуватися з УПЦ КП.

«Тобто щоби визнала їх не дійсними від початку. Патріарх Філарет анафеми і відлучення ніколи не визнавав і не визнає, тому його вони не хвилюють», — пояснює Зоря.

Також він зазначив, що Патріарх Філарет не має приводу «каятися перед РПЦ», бо він «не винний ні в чому з того, в чому його винуватять».

Раніше у РПЦ заявили, що глава УПЦ КП Філарет написав патріарху Кірілу листа, в якому попросив про «відновлення євхаристійного та молитовного спілкування».

У РПЦ також писали, що лист завершується словами: «Прошу вибачення у всьому, чим згрішив словом, справою і всіма моїми почуттями, і так само від серця щиро прощаю всім».

У прес-службі УПЦ КП одразу повідомили, що «поширюється провокаційна інформація».

Раніше повідомлялося, що Архієрейський Собор, що проходить у Москві, підтримав прохання митрополита Київського і всієї України Онуфрія виділити для Української православної церкви Московського патріархату окрему главу в статуті Московського патріархату.

Поділитись: