ENRU

УПЦ КП оприлюднила лист Філарета на ім'я Кіріла та відповіла на заяву РПЦ

Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) оприлюднила фото листа, який насправді глава УПЦ КП Філарет написав на ім'я глави РПЦ патріарха Кіріла .

Лист оприлюднив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря.

Єпископ пояснив, що лист написаний на прохання з Московського патріархату, щоби бути підставою на Соборі відновити можливість молитовного єднання. «На жаль цю можливість Собор відкинув», — зазначив він.

У листі йдеться про те, щоби РПЦ «вменила яко не бывшие» всі рішення, які їй перешкоджають спілкуватися з УПЦ КП.

«Тобто щоби визнала їх не дійсними від початку. Патріарх Філарет анафеми і відлучення ніколи не визнавав і не визнає, тому його вони не хвилюють», — пояснює Зоря.

Також він зазначив, що Патріарх Філарет не має приводу «каятися перед РПЦ», бо він «не винний ні в чому з того, в чому його винуватять».

Раніше у РПЦ заявили, що глава УПЦ КП Філарет написав патріарху Кірілу листа, в якому попросив про «відновлення євхаристійного та молитовного спілкування».

У РПЦ також писали, що лист завершується словами: «Прошу вибачення у всьому, чим згрішив словом, справою і всіма моїми почуттями, і так само від серця щиро прощаю всім».

У прес-службі УПЦ КП одразу повідомили, що «поширюється провокаційна інформація».

Раніше повідомлялося, що Архієрейський Собор, що проходить у Москві, підтримав прохання митрополита Київського і всієї України Онуфрія виділити для Української православної церкви Московського патріархату окрему главу в статуті Московського патріархату.