УКРАЇНА

УПЦ МП назвала «перевищенням влади» звернення президента та ВР до патріарха

22 квітня, 2018 10:15
УКРАЇНА/УПЦ МП назвала «перевищенням влади» звернення президента та ВР до патріарха
Зберегти
Вигляд
Українська православна церква Месковського патріархату вважає звернення президента та Верховної Ради до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні «перевищенням влади».

Українська православна церква Месковського патріархату вважає звернення президента та Верховної Ради до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні «перевищенням влади».

Про це йдеться у заяві прес-служби УПЦ МП.  

«Відповідно до статті 35 Конституції України, церква є відокремленою від держави, а тому питання церковного життя церква вирішує самостійно», — наголошують в УПЦ МП.

Заявляють також про стурбованість тим, що надання автокефалії православній церкві в Україні розглядається як «питання не лише релігії, але й геополітики».

В УПЦ МП переконують, що завжди «виступали за відновлення церковної єдності і за єдину церкву».

«Однак запропонований і озвучений владою спосіб досягнення цієї єдності не відповідає канонічному праву церкви та суперечить законодавству України. Адже влада просить надати Томос про автокефалію єдиній церковній структурі, якої ще не існує. Саме тому вважаємо, що слід спочатку подолати розкол, відновити церковну єдність, і лише після того ставити питання про зміну канонічного статусу єдиної православної церкви в Україні», —  йдеться в заяві.

В УПЦ МП додали, що «священноначалля Української Православної Церкви має постійні контакти зі священноначаллям Вселенського Патріархату».

«Виходячи з досвіду такого спілкування, у нас немає підстав припускати, що Вселенський Патріархат може вчинити дії, які б зашкодили єдності церкви як на локальному, так і на світовому рівні», — йдеться у заяві.

В УПЦ МП також стверджують, що Константинопольський патріархат, як і всі інші помісні православні церви, «не вважає УПЦ КП і УАПЦ повноцінними церквами».

Раніше президент отримав звернення від духовенства про надання автокефалії Українській помісній церкві.

18 квітня у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про підтримку звернення президента Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання декрету про автокефалію православної церкви в Україні.

УПЦ Київського патріархату закликало УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Більше про:
# УПЦ МП
Пов`язані новини