Ураган «Валака» повністю змив острів Іст-Айленд Гавайського архіпелагу, на якому жили рідкісні тюлені та черепахи.

Острів Іст-Айленд на північному заході архіпелагу був незаселеним піщано-гравійним островом площею близько 4,5 гектара, приблизно в 880 кілометрах від Гонолулу. Його зникнення вчені помітили завдяки супутниковим знімкам. Щоб оцінити ситуацію на місці та, зокрема, стан коралових рифів, до острова вирушить група дослідників.

Кліматолог університету штату Гаваї Чіп Флетчер зазначив, що, імовірно, в наступні кілька десятиліть острів так чи інак зник би через зростання рівня Світового океану. Учений також запевнив, що маршрут урагану не пов’язаний зі зміною клімату, але, на його думку, потепління океану і зростання глобальних середніх температур планети роблять тропічні шторми сильнішими.

Супутникові знімки острова, до та після урагану
Фото: U.S. Fish and Wildlife Service

На зниклому острові жили гавайські тюлені-монахи та зелені черепахи, причому приблизно половина популяції останніх відкладали яйця саме на Іст-Айленд. Безпосередньо від шторму тварини не постраждали, оскільки на той момент вони вже покинули район острова. Вчені сподіваються, що обидва види зможуть пережити втрату важливої ​​для них території, проте поки наслідки урагану ще належить оцінити.

Раніше через ураган «Майкл» у Сполучених Штатах загинули щонайменше 29 людей

Поділитись: