Кабінет міністрів України ухвалив рішення, згідно з яким Міністерство фінансів виключили з переліку відомств, чиє узгодження обовязкове для затвердження рішень уряду.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення, згідно з яким Міністерство фінансів виключили з переліку відомств, чиє узгодження обов'язкове для затвердження рішень уряду.

Про це повідомляють журналісти «Дзеркала тижня» з посиланням на документ, що з'явився у розпорядженні редакції.

Відтепер Мінфін не погоджуватиме розпорядження Кабміну та не зможе заблокувати те чи інше рішення, навіть, якщо воно суттєво перевищує фінансовий план країни.

Крім цього, в Кабінеті міністрів вирішили вивести Державну фіскальну службу з підпорядкування Міністерства фінансів. Інформацію про це Громадському підтвердили джерела, наближені до Мінфіну.

Показово, що дані рішення Кабінет міністрів ухвалив на закритій частині засідання 23 травня.

В опублікованому тексті рішення уряду пояснюють необхідність внесення змін до регламенту Кабміну «спрощенням процесу ухвалення рішень» і зазначають, що погодження урядових актів Мінфіном буде відбуватись виключно у випадках, коли їхні положення будуть стосуватись компетенції цього міністерства.

Згідно з чинним законодавством України, Міністерство фінансів є головним органом у системі виконавчої влади, що забезпечує виконання фінансової, бюджетної, податкової та митної політики. Рішення про перепідпорядкування ДФС напряму Кабміну може завадити Мінфіну у повній мірі виконувати свої повноваження.

Раніше міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомляв, що через небажання депутатів голосувати за ратифікацію податкової угоди з Кіпром, український бюджет щороку втрачає мільярди гривень.

Поділитись: