Народні депутати відмовляються голосувати за ратифікацію угоди про уникнення подвійного оподаткування з Кіпром, через що Україна щороку втрачає мільярди гривень.

Народні депутати відмовляються голосувати за ратифікацію угоди про уникнення подвійного оподаткування з Кіпром, через що Україна щороку втрачає мільярди гривень.

Про це заявив Міністр фінансів України Олександр Данилюк на засіданні Кабінету міністрів України в середу, 23 травня.

«На жаль, головну угоду про уникнення подвійного оподаткування з Кіпром досі Верховна рада не ратифікувала. Шукаються технічні приводи, якісь зачіпки, щоб цього не зробити. Країна втрачає мільярди», — повідомив Данилюк.

Він також попросив Кабмін, щоб той звернувся до парламенту з вимогою ратифікувати угоду найближчим часом.

«Коли це буде зроблено (ратифіковано угоду — ред.), тоді більше податків буде сплачуватись в Україні, тобто там, де заробляються гроші», — додав міністр.

Нагадаємо, що Кіпр вважається однією з найпопулярніших «офшорних» зон серед українських олігархів та високопосадровців. Податкова система країни є набагато сприятливішою, за податкові системи більшості країн Європи.

Раніше повідомлялось, що на рахунках російських олігархів у британських офшорах знаходиться 47 мільярдів доларів.

 Також юридична компанія Mossack Fonseca, яка опинилася в центрі офшорного скандалу у 2016 році після розслідування журналістів про так званий «Панамський архів», оголосила про своє закриття.

З матеріалів розслідування «Панамського архіву» відомо, що Mossack Fonseca тісно співпрацювала з такими фінансовими гігантами як HSBC, Deutsche Bank та Credit Suisse, щоб допомогти їхнім клієнтам приховати свої кошти.

Журналісти-розслідувачі «Слідство.Інфо» Громадського Телебачення були співавторами проекту Panama Papers, який отримав Пулітцерівську нагороду 2017 року в категорії «Пояснювальна журналістика».

У матеріалах розслідування розкривалися зв'язки світових лідерів і бізнесменів з офшорними компаніями. У списку фігурували люди з оточення президента Росії Володимира Путіна, президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона та інших.

З цих документів стало відомо, що Порошенко заснував три офшорні компанії з управління активами, включаючи кондитерську корпорацію Roshen, не вказавши відомостей про це у своїх майнових деклараціях.

Поділитись: