Із 33 державних шахт, що знаходяться поза зоною Операції об’єднаних сил, лише 4 є прибутковими.

Із 33 державних шахт, що знаходяться поза зоною операції Об’єднаних сил, лише 4 є прибутковими.

Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду.

Загалом, в Україні нараховується близько 102 державних шахт, проте більша їх частина знаходиться на території проведення ООС.

В Кабміні також зазначають, що за 5 місяців 2018 року видобуток вугілля з держшахт був на 3,6% меншим від планового показника, а за рік він скоротився на 7,6%. При цьому вартість вугілля зросла на 30,5%.

Нагадаємо, що 13 липня, перед завершенням сесії, Верховна Рада виділила на дотацію шахтарям 1,4 мільярди гривень.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що держава щороку витрачає на дотації державним шахтам близько 3 мільярдів гривень.

Він зазначив, що собівартість видобутку українського вугілля значно перевищує його ціну на ринку. Відтак, держава має покривати різницю з бюджету.

Раніше повідомлялось, що Мінфін направив 220 мільйонів гривень для виплати зарплат шахтарям.

Нагадаємо, що на початку 2018 року в приміщенні Міненерговугілля працівники трьох шахт «Селидіввугілля» оголосили безстрокове голодування. Вони закликали, аби держава «привела в належний стан вугільну галузь і визнала, що на теперішній час без фінансової підтримки з боку держави своєчасна винагорода праці шахтарів неможлива».

Також на Волині близько 100 шахтарів вийшли в селі Старовойтове і перекрили дорогу, вимагаючи виплатити зарплату за липень-серпень.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile