ENRU

Уряд направив 100 млн грн з програми охорони праці на зарплати шахтарям

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про перенаправлення 100 мільйонів гривень, які передбачались на проведення заходів з охорони праці на вугільних підприємствах, на виплату зарплат шахтарям.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 22 серпня, передає «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, кошти вирішили направити на покриття витрат із собівартості виробленої вугільної продукції, що, зокрема, передбачає оплату праці працівникам шахт.

Раніше в уряді заявили, що з 33 державних шахт, що знаходяться поза зоною операції Об’єднаних сил, лише 4 є прибутковими.

13 липня, перед завершенням сесії, Верховна Рада виділила на дотацію шахтарям 1,4 мільярди гривень.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що держава щороку витрачає на дотації державним шахтам близько 3 мільярдів гривень.

Він зазначив, що собівартість видобутку українського вугілля значно перевищує його ціну на ринку. Відтак, держава має покривати різницю з бюджету.

На початку 2018 року в приміщенні Міненерговугілля працівники трьох шахт «Селидіввугілля» оголосили безстрокове голодування. Вони закликали, аби держава «привела в належний стан вугільну галузь і визнала, що на теперішній час без фінансової підтримки з боку держави своєчасна винагорода праці шахтарів неможлива».

Також на Волині близько 100 шахтарів вийшли в селі Старовойтове і перекрили дорогу, вимагаючи виплатити зарплату за липень-серпень.