УКРАЇНА

Уряд направив 100 млн грн з програми охорони праці на зарплати шахтарям

22 серпня, 2018 17:00
УКРАЇНА/Уряд направив 100 млн грн з програми охорони праці на зарплати шахтарям
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України ухвалив рішення про перенаправлення 100 мільйонів гривень, які передбачались на проведення заходів із охорони праці на вугільних підприємствах, на виплату зарплат шахтарям.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про перенаправлення 100 мільйонів гривень, які передбачались на проведення заходів з охорони праці на вугільних підприємствах, на виплату зарплат шахтарям.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 22 серпня, передає «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, кошти вирішили направити на покриття витрат із собівартості виробленої вугільної продукції, що, зокрема, передбачає оплату праці працівникам шахт.

Раніше в уряді заявили, що з 33 державних шахт, що знаходяться поза зоною операції Об’єднаних сил, лише 4 є прибутковими.

13 липня, перед завершенням сесії, Верховна Рада виділила на дотацію шахтарям 1,4 мільярди гривень.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що держава щороку витрачає на дотації державним шахтам близько 3 мільярдів гривень.

Він зазначив, що собівартість видобутку українського вугілля значно перевищує його ціну на ринку. Відтак, держава має покривати різницю з бюджету.

На початку 2018 року в приміщенні Міненерговугілля працівники трьох шахт «Селидіввугілля» оголосили безстрокове голодування. Вони закликали, аби держава «привела в належний стан вугільну галузь і визнала, що на теперішній час без фінансової підтримки з боку держави своєчасна винагорода праці шахтарів неможлива».

Також на Волині близько 100 шахтарів вийшли в селі Старовойтове і перекрили дорогу, вимагаючи виплатити зарплату за липень-серпень.

Пов`язані новини