ENRU

Уряд розробив законопроект щодо землі територіальних громад — Мінрегіон

Міністерство аграрної політики, Держгеокадастр та Міністерство регіонального розвитку розробили законопроект, який регулює питання юрисдикції територій, які розташовані поза населеними пунктами, які входять до територіальних громад.

Про це повідомив перший заступник Міністра регіонального розвитку В'ячеслав Негода в ефірі Громадське.РЕФОРМА.

В громади об'єднуються населені пункти і їхня територія під юрисдикцію громад, але є земля, яка не входить до населених пунктів.

У парламенті зареєстрований законопроект 4355, який покликаний врегулювати питання землі, що під юрисдикцією територіальних громад. Він торік був ухвалений у першому читанні. Заступник міністра зазначає, що оскільки проект закону був складним і його розгляд міг затягнутися на довгий час, прем'єр Володимир Гройсман доручив Мінрегіону, Держгеокадастру та Мінагрополітики підготувати короткий законопроект, який стосується питань землі об'єднаних територіальних громад. Він був узгоджений, і вже надійшов до Ради.

«Ми відносимо це законопроект до одного з першочергових, пріоритетних, тому що можна багато говорити про децентралізацію, але поки не будуть вирішені питання базові. А базові питання — територія, питання місцевих бюджетів, ресурсі. Питання бюджетів певною мірою у нас вирішилось, але треба його вдосконалювати. А питання землі не вирішилось», — сказав він.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram