ENRU

Новий Верховний суд та мовне питання в законі про освіту

Сьогодні в програмі РЕФОРМА говоримо з членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів Андрієм Козловим про новий Верховний суд і старі проблеми. Чому до найповажнішої судової інстанції України можуть потрапити 25 суддів із сумнівною репутацією?

Та чи може Президент вплинути на це рішення?

Як Україна збирається відстоювати право на освіту державною мовою, та як до нового закону ставляться діти, батьки й учителі столичних російськомовних шкіл?

За місяць до виборів у 202 об’єднаних громадах говоримо про те, що місцевій владі обіцяють уже не перший рік, але й досі не дали — про землю. Коли об’єднані територіальні громади зможуть отримати землю за межами населених пунктів? Що це дасть мешканцям громад?

Про новий Верховний суд та кандидатів читайте в матеріалі:  Нові Верховні судді: вирок Луценку, заборона зібрань і «дерибан» землі.

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту. «За» відповідне рішення проголосували 255 депутатів. 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон про освіту. 28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту»

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Парламент Угорщини схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту. А парламент Румунії ухвалив декларацію, в якій також висловлюється стурбованість новим законом. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Виключно українською»: мовне питання як ціна реформи освіти

Україна направила цей закон у Венеціанську комісію

Телеканал Громадське Телебачення мовить цілодобово через супутник ASTRA-4А у відкритому доступі та в більш ніж 80 кабельних та цифрових мережах.

Місією Громадського є створення інформаційного простору, що сприяє розвитку сталого суспільства та активної особистості.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram