Політика

Уряд США припинив роботу через неухвалення бюджету до опівночі 20 січня

21 січня, 2018 11:15
Політика/Уряд США припинив роботу через неухвалення бюджету до опівночі 20 січня
Зберегти
Вигляд
lead
Уряд США припинив роботу через те, що так і не набрали необхідної кількості голосів, щоб ухвалити бюджет для федеральних відомств, без якого технічно вони залишаються без фінансування.

Уряд США припинив роботу через те, що так і не набрали необхідної кількості голосів, щоб ухвалити бюджет для федеральних відомств, без якого технічно вони залишаються без фінансування. 

Як повідомляє Reuters, Сенат США не зміг ухвалити федеральний бюджет країни до опівночі 20 січня (07.00 за київським часом), коли завершується термін дії нинішнього тимчасового закону про фінансування уряду.

Федеральні міністерства і відомства США змушені припинити роботу через відсутність грошей. Усі працівники держорганів, які не виконують важливі завдання, будуть вимушені піти на тимчасові неоплачувані відпустки.

У Сенаті тривають переговори щодо нового законопроекту.

Востаннє уряд США припиняв роботу з подібної причини в 2013 році, коли через бюджетну кризу уряд США був змушений частково призупинити роботу на 16 днів. Тоді демократи і республіканці не змогли узгодити ряд параметрів бюджету.

На час призупинення роботи уряду «некритичні» служби зупиняють роботу, а сотні тисяч працівників йдуть в неоплачувану відпустку.

Це не стосується лише найважливіх служб, таких як МНС, та тих, що напряму забезпечують безпеку держави, а саме армія. Деякі федеральні заклади можуть деякий час продовжувати працювати, накприлад в'язниці, Метеорологічна служба або служба управління повітряного руху.

Однак через те, що витрати бюджету встановлюються рішенням Конгресу, можлива зупинка фінансування і роботи будь-якої державної організації.

Водночас чимало послуг надаються не на федеральному рівні, а на рівні штатів. 

Варто зазначити, в США призупинення роботи уряду відбувалося щонайменше 14 разів за останні 30 років, в тому числі і в 2013 році за президентства Барака Обами.

 

Пов`язані новини