УКРАЇНА

Уряд Угорщини підтвердив консультації з Україною щодо закону «Про освіту»

29 травня, 2018 23:26
УКРАЇНА/Уряд Угорщини підтвердив консультації з Україною щодо закону «Про освіту»
Зберегти
Вигляд
Міністр закордонних справ Угорщини підтвердив початок консультацій з Україною щодо мовного питання в законі «Про освіту».

Міністр закордонних справ Угорщини підтвердив початок консультацій з Україною щодо мовного питання в законі «Про освіту».

Про це повідомляє сайт уряду Угорщини. 

«Угорщина пропонує створити міжурядову робочу групу, якій буде доручено стежити за виконанням висновку Венеціанської комісії щодо України. Порушуючи права угорської національної меншини, Україна призвела до ситуації, яка є поганою для усіх», — заявив глава угорського МЗС.

За його словами, Угорщина не зацікавлена в конфлікті з Україною, а лише хоче захистити права угорської меншини.

Також політик зазначив, що до складу робочої групи увійдуть керівників міністерств закордонних справ та освіти, а також представників угорської меншини в Україні.

Раніше повідомлялось, що міністр закордонних справ Павло Клімкін у кулуарах штаб-квартири ООН повідомив, що офіційні Київ та Будапешт домовились провести консультації щодо мовної статті закону «Про освіту».

Нагадаємо, 25 травня, уряд Угорщини ініціював в НАТО перегляд програм підтримки України через «провал реформування» країни.

28 вересня 2017-го в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних  меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Угорщина заявляла, що не змінить позицію щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій.  Уряд пропонує продовжити перехідний період впровадження мовної статті про освіту до 2023 року.

29 березня в уряді заявили про порозуміння з угорцями Закарпаття щодо освітнього закону.

Також 29 березня у Брюсселі відбулося засідання комісії Україна — НАТО, попри погрози Угорщини.

У лютому Будапешт заблокував  друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту.

Глава МЗС Угорщини пообіцяв заблокувати саміт Україна-НАТО через освітній закон.

Посол України при НАТО Вадим Пристайко заявляв, що Порошенко у липні відвідає саміт НАТО у Брюсселі, навіть якщо Угорщина заблокує проведення засідання комісії «Україна — НАТО».

Пов`язані новини