Кабінет міністрів зобов'язав організаторів турів в Антарктиці оформляти страховки і відшкодовувати пошуково-рятувальні роботи, медичну допомогу та евакуацію.

Кабінет міністрів зобов'язав організаторів турів в Антарктиці оформляти страховки і відшкодовувати пошуково-рятувальні роботи, медичну допомогу та евакуацію.

Такі зобов'язання передбачені одним із заходів, схвалених на Консультативних нарадах Договору про Антарктику, передає Міністерство освіти і науки.

«Загалом затверджено три заходи – щодо страхування і планування дій у надзвичайних ситуаціях під час здійснення туристичної та іншої неурядової діяльності; матеріальної відповідальності в разі надзвичайних екологічних ситуацій; висадки людей на берег з пасажирських суден», – йдеться у повідомленні.

Перший захід передбачає підготовку плану дій в надзвичайних ситуаціях, а також відшкодування на них витрат та страхування.

Другий захід встановлює матеріальну відповідальність у разі надзвичайних екологічних ситуацій, пов'язаних зі здійсненням наукових досліджень, туристичної діяльності, а також будь-якою іншою урядовою і неурядовою діяльністю, зокрема, допоміжною логістикою.

«Так, якщо організатор діяльності – він може бути як державним, так і недержавним – не зробив негайних і ефективних дій у відповідь на спричинену ним надзвичайну екологічну ситуацію, то він повинен буде сплатити вартість таких дій», – уточнюється у повідомленні.

Третім заходом передбачені правила висадки людей з суден.

Раніше повідомлялось, що Україна співпрацюватиме з Китаєм та Малайзією в антарктичних дослідженнях.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile