Життя

Уряд дозволив вивозити на утилізацію небезпечні відходи за кордон

Інтерфакс-Україна
Життя/Уряд дозволив вивозити на утилізацію небезпечні відходи за кордон
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою узгоджується процедура вивозу небезпечних відходів з України за кордон для утилізації.

Відповідне рішення ухвалили ще у листопаді 2018 року, проте опублікували його лише у лютому 2019 року. Відтак, саме у лютому це рішення набуло чинності, передає «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що до 2015 року Україна вивозила небезпечні відходи, такі як пестициди, для утилізації за кордон, переважно до країн ЄС, які мають необхідні потужності для їхньої переробки. Однак, через законодавчу плутанину, після 2015 року механізм вивезення відходів за кордон втратив чинність, а самі такі відходи стали накопичуватися в Україні.

Наразі, за оцінками експертів, через правову колізію в Україні накопичилось близько 13 тисяч тонн небезпечних відходів, які неможливо утилізувати в Україні.

Нагадаємо, що 20 лютого Кабмін затвердив національний план управління відходами до 2030 року.

Раніше у Фонді енергоефективності України розробили концепцію енергетичної утилізації сміття, як передбачає створення на основі сміттєвих полігонів об'єктів альтернативної енергетики.

Пов`язані новини