У Фонді енергоефективності України розробили концепцію енергетичної утилізації сміття, як передбачає створення на основі сміттєвих полігонів об'єктів альтернативної енергетики.

Зазначається, що українці щороку накопичують додатково до 10 мільйонів тонн сміття. За розрахунками уряду, за умов використання відповідних технологій, з цього обсягу сміття можна видобувати електричну та теплову енергію, еквівалентну 1 мільярду кубометрів газу.

«Розроблена концепція передбачає створення законодавчих стимулів для роздільного збору, вивезення та перероблення сміття, а також подальшої генерації енергії», — повідомляють в уряді.

Зокрема, там пропонують створити систему стимулів для інвестицій у галузь переробки сміття, підвищити податки на захоронення сміття на полігонах, надавати державні гарантії щодо довгостроковості угод для компаній, що працюватимуть у сфері переробки сміття на енергію тощо.

«Формування нової системи поводження із сміттям для подальшої генерації енергії вирішить енергетичні, економічні та екологічні проблеми українських громад», — додають у прес-службі уряду.

Зазначимо, що наразі даний документ є лише концепцією. Для втілення відповідної ініціативи у життя необхідно розробити та ухвалити відповідні законодавчі акти.

Нагадаємо, що у серпні 2018 року у Кам’янці-Подільському запустили технологічну лінію, яка дозволяє видобувати газ із твердих побутових відходів, а на початку липня 2018 року там відкрили єдину в Україні теплову біоелектростанцію.

Загалом, у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових «зелених» електростанцій, ніж за попередній рік.

Поділитись: