Кабінет міністрів Індії у вівторок, 24 грудня, затвердив фінансування для перепису населення на 2020 рік. Критики стверджують, що це перший крок уряду зі створення бази даних, на основі якої підтверджуватимуть статус громадянина Індії.

Як повідомляє BBC, індійський уряд виділив понад 87 млрд рупій (28,38 млрд грн) для проведення перепису населення країни наступного року. Зібрані дані використають, щоб створити Національний реєстр населення (НРН) — на нього виділили додаткові 39,4 млрд рупій (12,85 млрд грн).

Як стверджує влада, НРН — це комплексна база даних про кожного «звичайного резидента» країни. До категорії «звичайних резидентів» входять усі, хто проживав в Індії останні пів року або планує залишитися там на наступні пів року — тобто й іноземці зокрема.

Критики в Індії побоюються, що перепис населення і НРН можуть бути використані урядом країни для впровадження Національного реєстру громадян (НРГ) — тобто бази даних про всіх індійських громадян. Цю ініціативу називають суперечливою і такою, що спрямована проти передусім мусульманського населення Індії.

НРГ уже діє в штаті Асам на північному сході — до реєстру не включили понад два мільйони його жителів, переважно мусульман. У разі, якщо вони не зможуть довести своє громадянство, їх депортують із країни.

Перепис населення уряд затвердив на тлі протестів в Індії проти суперечливого Закону про уточнення громадянства. Як пише BBC, у вівторок, 24 грудня, мітинг відбувся в столиці країни Нью-Делі навіть попри заборону поліції. У деяких містах збиралися кількасот тисяч людей.

За останніми даними, всього в сутичках між протестувальниками та поліцією загинуло понад 20 людей.

Закон про уточнення громадянства передбачає, що немусульманські біженці з Афганістану, Пакистану чи Бангладеш, які втекли від релігійних переслідувань до Індії, мають право отримати громадянство країни. Таке право не залежить від того, чи прибули вони в Індію незаконно.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді стверджує, що закон спрямований на захист прав релігійних меншин. А мусульман він не стосується тому, що вони не є релігійною меншиною в країні й тому не потребують захисту. Натомість критики зауважують, що прийняте рішення суперечить світським принципам державотворення Індії, передбаченими в Конституції.

В Індії проживає близько 200 млн мусульман, що складає 14% населення країни.

Поділитись: