Кабінет міністрів ймовірно вніс до Верховної Ради проєкт закону про бюджет на 2020 рік, проте із назвою документу на сайті парламенту щось пішло не так — він підписаний як «Проект Закону бюдлт».

Відповідний документ опубліковано на сайті Ради.

У картці законопроєкту йдеться, що його ініціатор — Кабмін та прем’єр-міністр Олексій Гончарук. За законом саме прем’єр має вносити проєкт бюджету. Тексту документу поки немає.

Головним комітетом вказаний бюджетний, який і має розглядати бюджет. Також про те, що це саме проєкт бюджету, свідчить його номер — 2000, законопроєкти щодо бюджету завжди мають кругле число.

Крім того, за законом уряд має внести проєкт бюджету до Ради до 15 вересня.

Також до України приїхала місія Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка обговорює з урядом України параметри нового бюджету. Про це раніше повідомила представниця Кабміну Ірина Верещук.

12 вересня в Україні офіційно розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду. Її представники прибули до Києва 11 вересня. Одна з перших зустрічей, яку провели представники місії, була з керівництвом Нацбанку.

Зазначимо, що законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкт.

У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєкт, розглядять трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроєкт підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.

Поділитись: