Китайський уряд планує скоротити податкові ставки ключових податків для бізнесу, а також реформувати систему сплати податку на додану вартість.

Про це повідомив міністр фінансів Китаю Ліу Кун в інтерв’ю державному телебаченню.

Зазначається, що головною метою політики зі зменшення податків є стимулювання розвитку економіки.

«Ми активізуємо роботу зі скорочення податків та зборів цього року, щоб зменшити рівень податкового навантаження на бізнес, а також стимулювати життєздатність компаній та сприяти економічному зростанню», — повідомив міністр фінансів Китаю.

Водночас, він не розголосив конкретних складових податкової реформи, але зазначив, що вона стосуватиметься реформи ПДВ.

Зазначимо, що у 2018 році Китай провів масштабну податкову реформу, яка зменшила загальне податкове навантаження на бізнес на 1,3 трильйона юанів (192,8 мільярда доларів).

Нова податкова реформа має компенсувати втрати китайської економіки від торговельної війни зі США.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Водночас, торговельна війна мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші.

Поділитись: