Після запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа мит на імпорт сталі та алюмінію, найбільший американський автовиробник, компанія Ford, втратила близько 1 мільярда доларів.

Після запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа мит на імпорт сталі та алюмінію, найбільший американський автовиробник, компанія Ford, втратила близько 1 мільярда доларів.

Про це повідомив очільник компанії Джим Хаккет у інтерв’ю Bloomberg.

«Так, можливо, на жаль, урагани чи пожежі можуть вдарити по тобі, проте ти звик справлятися з цими проблемами. Але не у питанні торговельної політики, яку необхідно модернізовувати та оновлювати... З точки зору Ford, тарифи на метали завдали збитків компанії на 1 мільярд доларів», — повідомив Хаккет.

Голова Ford також зазначив, що більшу частину своїх прибутків компанія отримує в США, відповідно сам американські споживачі в в кінці-кінців заплатять за мита на алюміній та сталь.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

Проте 26 липня Трамп повідомив, що відкладе рішення про запровадження мита у розмірі 25% на імпорт європейських автомобілів до країни на час проведення торговельних переговорів.

Про готовність укласти торговельну угоду зі США напередодні повідомив і прем’єр-міністр Канади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Також у ході торговельних переговорів представники ЄС закликали Трампа припинити погрожувати запровадженням 25% мит на європейські машини.

Нагадаємо, що 25 липня відбулися торговельні переговори між Трампом та Юнкером, за підсумками яких американський президент повідомив про знаходження компромісу з ЄС.

27 серпня Дональд Трамп повідомив, що США та Мексика уклали нову торговельну угоду.

Поділитись: