Кабінет міністрів України ухвалив рішення ліквідувати Кримсько-Чорноморську та Азовську морські інспекції, які здійснювали екологічний контроль у портах.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 29 січня, повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

«У Держекоінспекції існували 2 окремі «морські» інспекції — Кримсько-Чорноморська та Азовська. Їх створювали з метою посилити екологічний контроль у портах. На жаль, експеримент мав зворотній результат. Замість належного контролю держава отримала чисельні скарги з боку міжнародних перевізників та судновласників», — повідомив Гончарук.

За його словами, морські інспекції за час свого існування себе дискредитували, тому уряд вирішив їх ліквідувати. Натомість функцію контролю суден у портах передадуть до обласних інспекцій.

«Відтепер кожне затримання судна має бути санкціонованим виключно керівником Держекоінспекції», — додав прем'єр-міністр.

Нагадаємо, на початку жовтня 2019 року у Міністерстві інфраструктури повідомили про звільнення керівників низки портів через підозру у корупції. Також там звільнили керівника Українського дунайського пароплавства.

Поділитись: