Уряд обмежив площу знищеного житла, за яке можна отримати компенсацію в межах «єВідновлення»
Кабінет Міністрів змінив процедуру, за якою надають компенсацію українцям, чиє житло пошкодили або знищили внаслідок воєнних дій. Тепер компенсацію можна отримати лише за житло, площа якого не перевищує встановлених показників.
Про це йдеться в урядовій постанові №39 від 16 січня.
Так, за знищену або пошкоджену квартиру можна буде отримати компенсацію, тільки якщо її площа не перевищує 150 квадратних метрів. Для будинків садибного типу, садових або дачних будинків такі обмеження встановили на рівні 200 квадратних метрів.
Житло, яке перевищує максимальні обмеження площі, фіксуватимуть у реєстрі пошкодженого та знищеного майна. Надалі можна буде подати заяву на компенсацію руйнування або пошкодження такої житлової площі коштом репарацій, якщо це передбачать у законодавстві.
Нагадаємо, понад 35 тисяч українських родин, чиє майно було пошкоджено, отримали від держави виплати на 3,2 мільярда гривень за програмою «єВідновлення». Найбільше заявок надійшло з Харківщини, Київщини та Миколаївщини.
Що таке «єВідновлення»?
Державна програма «єВідновлення» надає допомогу українцям, майно яких було знищене чи пошкоджене внаслідок бойових дій. Ідеться про квартири, приватні будинки та інші житлові приміщення, зокрема й кімнати в гуртожитках.
Подати заяву на допомогу можна в застосунку «Дія». Рішення про суму компенсації ухвалює спеціальна комісія при громаді протягом місяця. Отримані гроші українці можуть витратити лише на будівельні матеріали із затвердженого переліку або будівельні послуги компаній, які є учасниками програми.
Спершу програма була сфокусована на відновленні житла, яке має незначні пошкодження. 1 серпня в «Дії» стартував новий етап «єВідновлення» — щодо компенсацій за повністю зруйноване житло. Вже у січні 2024-го в Україні вперше скористалися житловим сертифікатом на придбання нового будинку замість зруйнованого війною — родина з Гостомеля обрала будинок у Бучі.
Також із січня почали надавати компенсацію людям, які власним коштом відремонтували пошкоджене житло (на старті програми такі люди не могли претендувати на допомогу).
А тим, хто хоче будуватися на власній землі, радять зачекати, доки буде запроваджена послуга грошової компенсації на відбудову.
- Поділитися: