Кабінет міністрів України підтримав ухвалення змін до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині енергетичного законодавства. Очікується, що ці зміни допоможуть Україні у переговорах про продовження транзиту газу.

Про це повідомляє прес-служба уряду.

Відповідні зміни має затвердити Верховна Рада більшістю голосів, після чого вони набудуть чинності.

Зокрема, пропонується, що законопроект внесе зміни у газове, енергетичне та інформаційне законодавство відповідно до директив Єврокомісії.

«Ідеться і про прозоре тарифоутворення, і про запровадження прозорого ринку видобування вуглеводнів, що відкриває шлях до інвестицій у галузь, а отже, і до збільшення власного видобутку. Цей законопроект особливо важливий з огляду на «газові» переговори з РФ. Інтеграція в єдиний енергетичний ринок ЄС дозволить нам значно посилити свої переговорні позиції», — прокоментувала рішення уряду віце-прем'єра з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Ухвалений урядом законопроект вносить зміни до діяльності всіх енергетичних ринків, а також запроваджують спільні правила для внутрішнього транзиту газу. Також, у разі ухвалення цього законопроекту, Україна буде зобов'язана енергетично маркувати побутову техніку (показувати на скільки вона енергоефективна) та запроваджувати енергоефективні заходи у будівлях.

15 квітня Рада ЄС поширила зміни до європейського газового законодавства на «Північний потік-2». Тепер відповідне рішення мають опублікувати в офіційному ЗМІ ЄС, а за 20 днів ці зміни набудуть чинності.

Напередодні відповідне рішення підтримали у Європарламенті.

Зазначимо, що новою газовою директивою передбачено, що постачальник газу та компанія, яка забезпечує його транспортування, мають бути відокремленими. Іншими словами, Газпром має передати «Північний потік-2» в управління іншій, не пов’язаній з ним компанії. Сама ж ця компанія має давати вільний доступ до трубопроводу не лише Газпрому, але й іншим компаніям-постачальникам. Тобто, Газпром не може бути єдиною компанією, яка користується трубопроводом.

Поділитись: