Кабінет міністрів України на засіданні 3 червня погодив чергове послаблення карантину в Україні. Воно стосується закладів громадського харчування, церков та літніх людей.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Так, з 5 червня зокрема дозволять:

  • закладам громадського харчування приймати відвідувачів у приміщеннях, а не лише на літніх терасах, за умови дотримання протиепідемічних заходів;
  • проводити релігійні заходи у приміщеннях за умови перебування не більше 1 особи на 1,5 квадратних метрах;
  • перевозити пасажирів легковими автомобілями в кількості до 5 осіб включно з водієм (без урахування дітей віком до 14 років);
  • людям старше 60 років не дотримуватися зобов’язання щодо самоізоляції;
  • проводити акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, у віддаленому режимі.

«У разі невідповідності епідемічної ситуації в регіоні показникам для послаблення заходів протягом трьох днів поспіль, регіональна комісія ТЕБ і НС зобов’язана зібратися позачергово та скасувати послаблення деяких карантинних обмежень», — зазначив прем’єр.

Також він повідомив, коли в Україні відновлять внутрішнє та міжнародне авіасполучення.

Зазначимо, з 1 червня в Україні розпочався третій етап послаблення карантину. Рішення щодо зняття тих чи інших обмежень в кожній області ухвалюватимуть регіональні комісії з надзвичайних ситуацій.

З 22 травня до 22 червня в Україні діє так званий «адаптивний» (локальний) карантин. Це означає, що в разі загострення епідеміологічної ситуації в окремих регіонах, обмежувальні заходи буде посилено саме там, а не по всій країні.

Умови для пом'якшення карантину:

  • загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тисяч населення (інцидентність). Вона має становити менше ніж 12 людей на 100 тисяч населення.
  • середня кількість ПЛР-тестувань. Потрібно понад 12 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів.
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Потрібен показник менше ніж 50%.
Поділитись: