Уряд погодив санкції проти російського патріарха кирила та низки інших представників РПЦ
Уряд схвалив пропозиції Мінкульту та Державної служби України з етнополітики та свободи совісті про застосування персональних санкцій проти російського патріарха кирила та ще семи представників РПЦ.
Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко 30 серпня.
російська православна церква підтримує війну росії проти України й благословляє воєнні злочини проти українського народу.
«Усі, хто має відношення до цього, мають нести відповідальність. Діяльність цих церковних чиновників з рф суперечить християнським цінностям. Злочинці не мають ховатися за рясами», — написав він.
Санкції запроваджують на десять років, зокрема, проти:
- патріарха кирила (гундяєва володимира михайловича);
- керівника відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополита волоколамського іларіона;
- заступника керівника відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ протоієрея миколи балашова;
- російського православного богослова олексія осипова.
Санкції передбачають: блокування активів, припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень Україною, призупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань, заборона на участь у приватизації та оренді держмайна, припинення культурних обмінів та співробітництва, анулювання офіційних візитів тощо.
Список ще має розглянути РНБО та президент України. Після їхнього погодження уряд планує звернутися із зазначеним списком до міжнародної спільноти, щоб ввести такі ж санкції в інших країнах.
московський патріархат в Україні
Після російського вторгнення очільник російської православної церкви патріарх кирило фактично підтримав агресію росії, а пізніше подарував командувачу росгвардії ікону та благословив російських військових на війну в Україні. У квітні Кирило виступив у храмі збройних сил рф із промовою, в якій розхвалював російських солдатів та ставив під сумнів незалежність України.
Разом із цим предстоятель УПЦ (МП) митрополит Онуфрій засудив повномасштабне вторгнення росії в Україну, висловив підтримку українським військовим і звернувся до володимира путіна із закликом «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть припинила згадувати під час богослужінь ім'я кирила як свого патріарха.
Менше з тим, уже в травні риторика в УПЦ змінилася: там звинуватили у повномасштабній війні росії проти України експрезидента Петра Порошенка та Православну церкву України (ПЦУ).
А вже наприкінці травня українська православна церква (московського патріархату) зібрала Собор у Києві, який, з-поміж іншого, заявив про повну самостійність і незалежність УПЦ.
- Поділитися: