Кабінет міністрів України має намір провести комплексну діагностику податкової системи на початку 2020 року. За підсумками цієї діагностики підготують податкову реформу.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова під час «години запитань до уряду» 6 грудня.

«Починаючи з початку 2020 року ми проведемо дуже швидко і комплексно діагностику нашої податкової системи. Насправді ми дуже довго не проводили такої діагностики, а за останні декілька років багато було внесено змін, у тому числі парламент зараз обговорює та ухвалює багато законопроєктів (зі змінами до Податкового кодексу — ред.)», — повідомила Маркарова.

Вона зазначила, що на підставі результатів діагностики податкової системи, яка буде тривати декілька місяців, уряд розробить нову податкову реформу, у якій, окрім іншого, передбачить запровадження нових податкових правил.

Раніше голова Державної податкової служби України Сергій Верланов повідомив, що унаслідок податкової реформи «бізнес має забути дорогу до податкової».

17 жовтня Володимир Зеленський підписав закони про застосування касових апаратів у сферах торгівлі, харчування та послуг, а також про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі.

Законами запроваджується обов'язковість використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, що працюють у сферах торгівлі та харчування. Разом з цим, таким ФОПам та іншим підприємцям дозволять використовувати безкоштовні аналоги касових апаратів у вигляді додатків на смартфони, планшети та комп’ютери.

Поділитись: