Уряд розгляне петицію про передачу костелу Святого Миколая в Києві католицькій парафії

Петиція із закликом передати костел Святого Миколая в Києві релігійній громаді Римо—католицької церкви набрала необхідні 25 тисяч голосів. Тепер її розгляне Кабінет Міністрів.
Відповідна петиція опублікована на сайті Кабміну.
«Костел святого Миколая в Києві — єдина неоготична споруда столиці, творіння відомого архітектора Городецького. У радянські часи храм у католиків відібрали більшовики, а за незалежної України його так і не повернули власникам — релігійній громаді», — йдеться в тексті петиції.
Авторка Людмила Филипович наголошує, що стан будівлі погіршується, особливо після пожежі 2021 року.
Для відновлення пам’ятки архітектури релігійна організація Римо-католицької церкви та Міністерство культури у 2021-му уклали Меморандум, у якому домовилися, що Мінкульт «сприятиме передачі» костелу в постійне користування релігійної громади після завершення протиаварійних робіт, але не пізніше 1 червня 2022 року.
Однак умови Меморандуму не були дотримані, а строк дії Меморандуму сплив 5 листопада 2023 року.
Окрім того, ще у вересні 2020 року Кабмін дав розпорядження Мінкульту передати в постійне безоплатне користування релігійній організації РКЦ будівлю костелу Святого Миколая. Однак і умови розпорядження не були виконані.
Тому підписанти петиції просять забезпечити неухильне виконання розпорядження Кабінету Міністрів та передати костел Римо-католицькій церкві.
Більше про костел Святого Миколая
Споруда розташована в Києві, на вулиці Великій Васильківській, 75. Наразі костел перебуває під управлінням Міністерства культури.
У вересні 2021 року в костелі сталася пожежа: за висновками ДСНС, причиною займання стала несправна електропроводка, яку балансоутримувач, тобто Національний будинок органної та камерної музики мав замінити щонайменше 10 років тому. Зокрема, повністю згорів орган.
Про незадовільний стан будівлі релігійна громада говорила й до пожежі, а після займання стан споруди значно погіршився. У січні 2022 року встигли завершити першопланові протиаварійні роботи: вікна закрили поліетиленом, встановили тимчасове освітлення і батареї на стінах.
У парафії стверджують, що після цих робіт стан костелу став ще більш руйнівним, оскільки на стіни вилили 600 тисяч літрів води, намагаючись так відмити за «німецькою технологією» сажу після пожежі. Ця вода просочилася в нижню частину храму, що значно пришвидшило корозію і появу цвілі на стінах.
Настоятель римо-католицької парафії у Києві Павло Вишковський розповідав «Вечірньому Києву», що релігійна громада готова власними коштами рятувати костел, аби зберегти католицький храм для майбутніх поколінь вірян, а унікальну неоготичну споруду — для всіх містян та гостей столиці.
- Поділитися: