Студентам, які проживають на лінії зіткнення на Донбасі виплачуватимуть соціальні стипендії у розмірі 890-2360 гривень на місяць.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 26 лютого, повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Розмір соціальної стипендії залежатиме від того, де навчається студент: для студентів закладів фахової передвищої освіти її розмір складе 890 гривень на місяць, для студентів закладів вищої освіти — 1180 гривень на місяць. У разі ж, якщо студент є ще й сиротою, то розмір стипендії складе 2360 гривень на місяць.

«Соцстипендія вже виплачується дітям учасників Революції Гідності, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, батьки яких померли», — зазначив Гончарук.

Зазначимо, що в Україні існує 2 види стипендій: академічні та соціальні. Академічні виплачують тим студентам, які мають високі бали у навчанні. Соціальні ж мають підтримувати соціально незахищені верстви населення. Станом на 2020 рік розмір мінімальної академічної стипендії в Україні складає 1300 грн на місяць (для студентів вишів 3-4 рівня акредитації, тобто університетів), а розмір соціальної коливається від 1180 гривень до 2360 гривень залежно від пільги.

Поділитись: