У 2020 році українським студентам не планують підвищувати розмір стипендій. Водночас таке підвищення може відбутися лише у разі зменшення кількості студентів, що їх отримують.

Про це повідомила міністерка освіти України Ганна Новосад в інтерв’ю «РБК-Україна».

«На наступний рік поки що суттєвого підвищення не закладається», — повідомила міністерка.

Вона додала, що в уряді вважають, що академічні стипендії мають суттєво зрости, щоб мотивувати студентів краще вчитися. Водночас кількість отримувачів цих стипендій має скоротитися. Збільшення розміру стипендій в уряді можуть профінансувати саме за допомогою зменшення кількості їхніх отримувачів.

«Важливо врахувати, що є два типи стипендій — соціальні та академічні. Соціальні стипендії дійсно потрібно верифікувати. Ці стипендії мають отримувати саме ті категорії студентів, які їх потребують», — зазначила Новосад.

Зазначимо, що станом на 2019 рік розмір мінімальної академічної стипендії в Україні складає 1300 грн на місяць (для студентів вишів 3-4 рівня акредитації, тобто університетів), а розмір соціальної коливається від 1180 гривень до 2360 гривень залежно від пільги.

У травні повідомлялось, що уряд планує зменшити кількість бюджетних місць майже на всіх спеціальностях магістерських програм у вишах та перерозподілити цю кількість на бакалаврських спеціальностях.

Нагадаємо, що у 2018 році в уряді затвердили постанову, якою забороняється перерозподіл бюджетних місць між напрямками. Також згодом там зменшили обсяг державного замовлення ВНЗ на 10%.

Поділитись: