Міністерство економічного розвитку та торгівлі України розширило перелік сільськогосподарської техніки, вартість якої частково компенсовуватимуть з бюджету.

Про це повідомляє прес-служба уряду.

Зазначається, що відповідно до умов програми, в межах якої держава з бюджету покриває частину вартості придбаної аграріями сільгосптехніки, покриття вартості техніки здійснюватиметься лише за умови, що щонайменше 60% її виготовили в Україні.

«На початку програми критерії участі в ній змогли виконати лише 40 підприємств-виробників сільгосптехніки, в програмі було менш як 800 найменувань техніки і обладнання. А зараз документи надходять з майже 200 підприємств, в 16 разів зріс список техніки, якої тепер понад 12,5 тисяч найменувань. При тому, що вимоги до локалізації, зокрема для складної самохідної сільськогосподарської техніки, зросли з 35% до 55%», — повідомляють в уряді.

Загалом з половину року держава виплатила компенсації вартості техніки понад 2,3 тисячі аграріїв. Вони отримали 261,1 мільйона гривень компенсації на придбання 3993 одиниць техніки.

Напередодні в уряді повідомили, що від початку року компенсували аграріям 64,12 мільйона гривень відсотків за кредитами.

Також уряд обмежив максимальний розмір державної допомоги, який може отримати одне аграрне підприємство, до 150 мільйонів гривень.

Раніше повідомлялось, що у 2018 році чверть всіх державних аграрних дотацій отримала компанія колишнього радника Петра Порошенка Юрія Косюка. Також найбільше державних дотацій отримали компанії, пов’язані з депутатами від «БПП».

Наприкінці 2018 року уряд дозволив великим агровиробникам отримувати державну компенсацію відсотків за кредитами.

Поділитись: