Президент Володимир Зеленський зобов'язав Кабінет міністрів кожного кварталу інформувати його про результати посилення контролю пожежної безпеки в Україні.

Такий лист глава держави надіслав на ім'я прем'єр-міністра Олексія Гончарука 16 січня, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Окрім посилення контролю, йдеться і про покращення матеріально-технічного стану рятувальних підрозділів і служб.

Лист прем'єр-міністру надіслали у відповідь на повідомлення уряду, згідно з яким станом на 8 січня фахівці провели позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки в Україні на 10374 об’єктах.

Під час перевірок виявили, що на 9208 об’єктах відсутні, несправні або не обслуговуються автоматичні системи протипожежного захисту, на 2066 системи електропостачання потребують заміни або ремонту, 3365 об'єктів потребують обладнання первинними засобами пожежогасіння.

Як зазначається, перевірки все ще тривають.

Нагадаємо, 24 грудня 2019-го президент Володимир Зеленський підписав указ №948/2019, який має на меті запобігти виникненню пожеж Україні.

Згідно з указом, Кабінет міністрів має невідкладно розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкти щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Раніше президент Володимир Зеленський доручив Кабміну спільно з місцевою владою протягом місяця перевірити пожежну безпеку у всіх закладах, установах та організаціях із масовим перебуванням людей.

Поділитись: