Кабінет міністрів України ухвалив рішення скасувати максимальний граничний розмір цінової надбавки на медичні вироби, що купуються за бюджетні кошти. Раніше він складав 10%.

Таке рішення Кабмін ухвалив під час засідання 6 березня.

В уряді вважають, що норма, яка обмежує розмір цінової надбавки до 10% від закупівельної ціни не відповідає європейській практиці та негативно впливає на конкурентний ринок в Україні.

«Скасування цієї норми дозволить запровадити ринкові механізми ціноутворення на медичне обладнання та усуне дефіцит якісного медобладнання на ринку», — повідомив міністр економічного розвитку України Степан Кубів.

Крім цього, під час засідання уряду скасували 149 регулятивних актів, зокрема необхідність ведення книги скарг та пропозицій.

На початку 2019 року в уряді анонсували запуск «електронного рецепту», за яким можна буде отримати ліки.

Раніше повідомлялось, що Міністерство охорони здоров’я планує розширити програму «Доступні ліки» препаратами з державних закупівель у 2019 році.

Програму «Доступні ліки» запровадили у квітні 2017 року. За 9 місяців минулого року було продано ліків на 614 мільйонів гривень за 14 мільйонами рецептів. На 2018 в бюджеті закладено 1 мільярд гривень для відшкодування ліків.

Щоб ці гроші використовувалися раціонально, уряд зобов’язав голів місцевих адміністрацій щомісяця звітувати як в їх регіонах реалізується програма «Доступні ліки».

Програма передбачає забезпечення необхідними ліками хворих на діабет, астму та серцево-судинні захворювання.

Поділитись: