Кабінет міністрів України ухвалив оновлений перелік будівельних робіт, що не потребують документів на їх виконання, включивши до нього проведення утеплення будинків. Відтепер, для утеплення не потрібно отримувати дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ).

Зокрема, відповідні правила стосуватимуться утеплення стін, даху як індивідуальних житлових будинків, так і багатоквартирних будинків висотою до 100 метрів.

«Раніше, щоб провести утеплення житлового будинку, наприклад, стін, даху чи горища, потрібно було отримувати обов’язковий дозвіл ДАБІ. Це могло затягувати проведення таких робіт на декілька місяців», — повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

Раніше стало відомо, що уряд дозволив проводити перепланування квартир без узгодження з ДАБІ. Такі роботи можна проводити без дозволу лише, якщо вони не зачіпають несучі стіни будинку.

22 березня Верховна рада схвалила закон, який дозволяє узаконювати побудовані без дозволу приватні будинки. За відповідне рішення тоді проголосувало 276 депутатів.

30 серпня в уряді почали узаконювати побудовані без дозволу малі будинки.

Поділитись: