За останній тиждень кіберфахівці Служби безпеки викрили трохи менш як 50 нових інтернет-агітаторів, які поширювали різноманітні фейки про епідемію COVID-19 — загалом з початку карантину таких вже 370.

Як повідомляє пресслужба СБУ, 17 з 370 інтернет-агітаторів «діяли за завданням російської сторони». Кількість заблокованих інтернет-спільнот становить майже 2,5 тисячі з мільйонною аудиторією.

«Агітатори використовують будь-які інформаційні приводи для створення у громадян відчуття неконтрольованого хаосу в країні, паніки та неспроможності державних органів виконувати свої функції за призначенням», — інформують у відомстві.

Зокрема, через соціальні мережі громадян закликали порушувати карантин, проводити акції протесту, силою захоплювати владу.

Такі агітатори «працювали» в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому, Конотопі, Івано-Франківську, Хмельницькому та Жашкові. СБУ розпочала кримінальні провадження.

Служба безпеки закликає інтернет-користувачів бути пильними й приділяти особливу увагу безпеці в інтернеті, довіряти лише інформації з офіційних джерел.

«Вкотре нагадуємо, що за свідому дестабілізацію ситуації, у тому числі через інтернет, передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність», — додали у відомстві.

Поділитись: