Міністерство охорони здоров’я США оголосило про купівлю 500 тисяч доз препарату «Ремдесивір» в американської фармацевтичної компанії Gilead. Цей противірусний препарат використовується в лікуванні людей із коронавірусною хворобою, але не має підтвердженої ефективності.

Про це йдеться в повідомленні американського МОЗ.

«Президент Трамп уклав чудову угоду, аби забезпечити американцям доступ до перших схвалених у США ліків від COVID-19», — заявив із цієї нагоди міністр охорони здоров’я США Алекс Азар.

Пів мільйона доз «Ремдесивіру» Gilead постачатиме протягом трьох місяців. Найбільше — понад 232 тисячі — очікується у вересні. У середньому один курс лікування від COVID-19 потребує 6,25 ампули «Ремдесивіру».

Середня ціна курсу лікування препаратом складатиме близько 3200 доларів (майже 86 тисяч гривень) на людину.

Зазначимо, що «Ремдесивір» став першим препаратом, використання якого в лікуванні коронавірусної хвороби схвалило Управління США з контролю за харчовими продуктами й лікарськими засобами (FDA).

Сам «Ремдесивір» було розроблено ще під час спалаху вірусу Ебола, однак тоді препарат не був ефективним. Раніше в окремих випадках лікарі повідомляли про покращення здоров’я пацієнтів із COVID-19 після прийняття «Ремдесивіру». Водночас підтвердженої ефективності препарат наразі не має.

Раніше в Міністерстві охорони здоров’я України заявляли, що працюють над тим, аби придбати в США та доставити до України «Ремдесивір». Цей лікарський засіб був включений до протоколу лікування COVID-19 в Україні.

Поділитись: