У США схвалили використання препарату «Ремдесивір» для лікування COVID-19. Його хоче купити Україна
Управління США з контролю за харчовими продуктами й лікарськими засобами (FDA) схвалило використання противірусного препарату «Ремдесивір» (Remdesivir) для лікування пацієнтів із COVID-19.
Як ідеться в рішенні регулятора, «Ремдесивір» схвалили для використання в екстреному порядку.
Це означає, що препарат може бути недостатньо вивченим, але його застосування рекомендується, оскільки не існує надійних і перевірених альтернатив, а хвороба, щодо якої він призначений, несе серйозний ризик здоров’ю людей.
Своє рішення FDA ухвалила, ґрунтуючись на нещодавньому дослідженні ефективності «Ремдесивіра»: як показали клінічні випробування Національного інституту охорони здоров’я США за участі 1063 людей, препарат не знизив смертність серед пацієнтів, але зменшив термін їхнього перебування в лікарні в середньому з 15 до 11 днів.
Сам «Ремдесивір» було розроблено ще під час спалаху вірусу Ебола, однак тоді препарат не був ефективним. Раніше, зазначає видання Science, в окремих випадках лікарі повідомляли про покращення здоров’я пацієнтів із COVID-19 після прийняття «Ремдесивіру».
У FDA зазначають, що «Ремдесивір» може мати побічні ефекти, як-от зниження тиску, нудота і зростання ферментів печінки.
19 квітня у Міністерстві охорони здоров’я України заявляли, що працюють над тим, аби придбати в США та доставити до України «Ремдесивір». Цей лікарський засіб був включений до протоколу лікування COVID-19 в Україні.
«Ремдесивір» — це другі ліки, які в США дозволили використовувати для лікування коронавірусної інфекції. У березні для використання в екстреному порядку FDA затвердило гідроксихлорин і хлорохін.
На користь гідроксихлорину висловлювався й американський президент Дональд Трамп, а сам препарат (яким лікують малярію і ревматоїдний артрит) міститься в переліку ліків, які можуть використовуватися в лікуванні COVID-19, складеному ВООЗ.
Однак 24 квітня FDA застерегла від використання цих препаратів після того, як в одному з клінічних випробувань у Бразилії пацієнти, що приймали гідроксихлорин, мали проблеми із серцем або померли.
Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
- Поділитися: