Кабінет міністрів України на засіданні 12 грудня ухвалив рішення про створення Державної соціальної служби.

Зазначається, що служба буде підпорядковуватись Міністерству соціальної політики України. Чисельність працівників служби складе 120 осіб.

Державна соціальна служба буде реалізувати урядову політику у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей, а також здійснювати контроль за наданням соціальної підтримки.

Раніше у Мінсоцполітики повідомили, що у 2019 році в Україні з’явиться новий вид соціальної допомоги.

Раніше Рада ухвалила закон, яким направили 10,7 мільярдів гривень на виплати пенсій у грудні 2018 року.

Закон скорочує видатки на соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям на 7,2 мільярда гривень, видатки на програми реформи державної служби на 1,2 мільярда гривень, програми з підтримки тваринництва — на 979 мільйонів гривень та фінансову допомогу фермерських господарств на 850 мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Пенсійному фонду не вистачило 10,7 млрд грн

Всі ці кошти направлять на виплату пенсій у грудні 2018 року.

Зазначимо, що даний законопроект уряд зареєстрував у Раді лише 5 грудня, тобто за день до голосування.

Раніше у Міністерстві фінансів попереджували, що наприкінці 2018 року в Україні можуть скоротити державні видатки на низку програм для того, аби вчасно виплатити пенсії. Така ситуація склалась через дефіцит Пенсійного фонду, який держава покриває позиками з єдиного казначейського рахунку.

У листопаді 2018 року уряд ухвалив постанову, яка дозволила Пенсійному фонду не повертати позики з Єдиного казначейського рахунку до кінця 2018 року.

«За 10 місяців 2018 року Пенсійний фонд отримав з Єдиного казначейського рахунку 70,2 млрд грн, з яких станом на 1 листопада погашено було 56,8 млрд грн, тобто близько 80%. Залишок непогашеної позички становить 13,4 млрд грн», — повідомляли у Мінфіні.

Поділитись: