Життя / Соціальний захист

Уряд дозволив Пенсійному фонду не повертати бюджетні позики до кінця року

«Інтерфакс-Україна»
Життя/Соціальний захист/Уряд дозволив Пенсійному фонду не повертати бюджетні позики до кінця року
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яким дозволив Пенсійному фонду не повертати бюджетні позики на покриття дефіциту коштів фонду до кінця року.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 14 листопада.

Зазначається, що таке рішення ухвалили через необхідність уникнути виникнення заборгованості Пенсійного фонду з виплати пенсій.

Зокрема, причиною такого рішення стало те, що власних надходжень Пенсійного фонду разом з бюджетними дотаціями наразі не вистачає для того, аби повністю та своєчасно виплачувати пенсії. Дефіцит балансу пенсійного фонду компенсують коштом бюджетних позик, виплату за якими перенесли на наступний рік.

Водночас зазначимо, що самі бюджетні позики не були передбачені законом про бюджет на 2018 рік. Найімовірніше, вони фінансуються коштом скорочення державних видатків за іншими напрямками або перевиконання державних надходжень від податків та мит.

Нагадаємо, що наприкінці липня у Пенсійного фонду України виникли труднощі з виплатою повного обсягу пенсій. Зокрема, затримку з виплатами там пояснили недостатнім залишком коштів на рахунку Пенсійного фонду через недоотримання ЄСВ від українських підприємців.

Пізніше казначейство відзвітувало, що повністю сплатило пенсії за липень 2018 року. На ці цілі казначейство надало Пенсійному фонду позику. Вірогідно, це сприяло зменшенню залишків коштів на головному бюджетному рахунку держави. Так, 1 серпня залишок на єдиному казначейському рахунку досяг мінімуму з 2014 року.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив провести службове розслідування щодо керівництва Пенсійного фонду за фактом затримок.

Пов`язані новини