Економіка / Гроші

Уряд тимчасово заборонив розміщувати вільні кошти місцевих бюджетів на депозитах

РБК-Україна
Економіка/Гроші/Уряд тимчасово заборонив розміщувати вільні кошти місцевих бюджетів на депозитах
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яким запровадив тимчасову заборону місцевим органам влади розміщувати вільні кошти на банківських депозитах. Відповідна заборона діятиме до кінця 2019 року.

Зазначається, що причиною ухвалення такого рішення стало те, що значна частина місцевих рад протягом 2018 року не використовували бюджетні кошти у повному обсязі. В уряді вважають, що це є свідченням неефективного використання бюджетних коштів, адже у разі, якщо вони лежать на банківському депозиті, то вони не працюють на користь громад.

Після ухвалення відповідної постанови кошти місцевих громад мають використовуватись більш ефективно, йдеться у пояснювальній записці до постанови.

Зазначимо, що напередодні повідомлялось, що місцеві органи влади фактично не використовують та тримають на депозитах у державних банках 15 мільярдів гривень.

Зазначимо, що кошти місцевих органів влади в рамках реформи децентралізації мають використовуватись на будівництво та ремонт місцевих доріг, фінансування медицини та інші заходи. На депозитних рахунках місцеві громади можуть розміщувати тимчасово вільні фінансові ресурси.

Пов`язані новини