Кабінет міністрів виділив 754 мільйони гривень з резервного фонду західним областям України, які постраждали від повеней.

Так, на позачерговому засіданні уряду гроші погодили скерувати на допомогу населенню Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської та Львівської областей.

Уряд підтримав пропозицію, озвучену міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорем Петрашком.

Гроші виділили:

  • Івано-Франківській області — 480 млн грн;
  • Чернівецькій — 30 млн грн;
  • Закарпатській — 30 млн грн;
  • Львівській — 10 млн грн.

На роботи в цих областях для Держводагентства передбачили 92 млн грн, Держлісагентства — 30 млн грн.

Окрім цього міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував виділити 82 млн грн для МВС: 41 млн грн для Державної служби з надзвичайних ситуацій, 22 млн — для Нацгвардії, 19 млн — для Нацполіції. За ці гроші роботи проводитимуть у 5 областях: Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській та Закарпатській.

Кабінет міністрів такі пропозиції підтримав. 

Напередодні президент Володимир Зеленський пообіцяв знайти житло для усіх жителів західних областей України, постраждалих від повеней.

Нагадаємо, 23-25 червня на заході України через сильні і затяжні зливи сталася повінь. Стихія накрила Чернівецьку, Івано-Франківську, Львівську, Тернопільську і Закарпатську області.

Через негоду підтоплені тисячі будинків, пошкоджені або зруйновані автодороги та мости. Рятувальники евакуювали сотні місцевих жителів.

Станом на ранок 25 червня рятувальники продовжували ліквідовувати наслідки негоди у п'яти областях Західної України.

Метеорологи повідомляли, що з 24 червня дощі на заході будуть поступово зменшуватись, але рівень води у річках відразу не спаде.

Поділитись: