Кабінет міністрів України планує найближчим часом владнати ситуацію із заборгованістю комунального підприємства «Вода Донбасу» за електроенергію, через яку компанія припинила постачати воду низці міст на Донеччині.

Про це повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Данилюк.

Відповідної домовленості з урядом РНБО дійшло під час засідання, яке відбулося 31 травня. Нагадаємо, що тоді РНБО розглядало питання, пов’язані з енергетикою. Серед них — запровадження нового ринку електроенергії та заборгованість «Води Донбасу», через яку підприємство не постачає воду близько 100 тисячам українців.

«Критичну ситуацію з функціонуванням підприємства «Вода Донбасу» уряд її владнає якнайшвидше. Це — відновлення водопостачання для понад 100 тисяч наших громадян. РНБО долучиться у разі необхідності», — зазначив Данилюк за підсумка ми засідання РНБО.

Відключення електроенергії відбувається у зв’язку з проведеною в Україні реформою енергоринку. Так, обленерго з 1 січня 2019 року розділили на постачальників та виробників енергії, а промислові компанії зобов’язали укласти контракти на купівлю електроенергії з новими виробниками. Низка водоканалів, зокрема «Вода Донбасу» нових постачальників знайти не змогли, через що їх перевели на «постачальника електроенергії останньої надії» терміном на 90 днів. Наприкінці березня цей термін сплив.

За даними держрегулятора у сферах енергетики та комунальних послуг, заборгованість КП «Вода Донбасу» за електроенергію станом на кінець 2018 року становила 2,4 мільярда гривень. А за три місяці 2019 го зросла ще на 200 мільйонів гривень.Однією з причин такої значної заборгованості є те, що більшість споживачів підприємства проживають на непідконтрольній частині Донбасу.

Нагадаємо, КП Компанія «Вода Донбасу» 23 травня була частково відключена від електропостачання через борги перед постачальником ДП «Укрінтеренерго».

Станом на 25 травня майже 35 тисяч людей у 16 населених пунктах залишились без водопостачання. 27 травня воду відключили у ще 6 населених пунктах.

Поділитись: